Založ si blog

Komplexy, sexizmus a zrnko múdrosti

Neznášam predpojatých ľudí. Nespoznajú, nevenujú ani trochu námahy a času aby získali ako-taký pohľad, neregistrujú nič len svoju dokonalosť. Veď už niečím v živote prešli, veď majú toľké peniaze, veď štrngali kľúčmi, veď už sú profesormi, veď už majú dve deti.
Týka sa to absolútne všetkého. Zarazilo ma keď mi minule jedna osoba pár generácií nado mnou tak s istotou vyhlásila – „veď ja ťa už mám prečítanú“. Pobavilo ma to, pretože môžem mať hockoľko titulov, detí, môžem poznať polku Blavy aj Montenegra, nikdy s istotou nepoviem, že mám niekoho prelúskaného od A po Z, tobôž keď sa ten človek snáď nepozná ani sám.
Sexizmus je druhá najvtipnejšia vec po ľudskej hlúposti, zrejme preto, lebo je to ďalší druh obmedzenosti. Feminizmus , šovinizmus, fašizmus .. nikdy mi niečo nesedelo na tých izmoch. Profesor si rieši svoje mizogynické názory na žiačkach. Slabšie pohlavie, 21. Storočie. Občas sa krehkosťou obháňame, využijeme šarm a zahráme na naivitu, na hlúpučké. Ale v skutočnosti sú hlúpučkí tí, ktorí túto ženskú hru zobrali vážne. A duplom tí, ktorí tak neoblomne veria v silu svojho pohlavia, na úkor „menejcennosti“ druhých.
Nie drogy a chlast, ale komplexy sú metlou ľudstva.

Epitaf nevernej

08.03.2010

Leží bez slova a bez pohybu oči blúdia cestami coelhových pútnikov po stenách len pred chvíľou ju objímali cudzie ruky vôňa Póry cudzieho tela Nasiakla ním tak ako sa pred chvíľou zvíjala rozkošou tak ju teraz sťahuje kŕč bolesti hnusu z tých hladkých nepopísaných stien keď ona si sama na stenu svojej duše vypálila šarlátový znak Túžba po nepoznanom hriechu pod [...]

Let´s forget about tomorrow

06.03.2010

Hrabala som sa v starom blogu a vytiahla som niečo, nad čím sa teraz síce usmievam, ale vlastne aj prikyvujem. Trdlo sa nemení, trdlo trdlovatie.. 🙂 Až ked mi kridla zhoria, budem vediet pravdu o plameni.. Potrebujem slobodu, no potrebujem skrotiť…ale akonáhle cítim len náznak toho, že sa ma niekto snaží nasmerovať, strhávam sa a snažím sa vymknúť z [...]

Koronavírus / Rúška /

Pribudlo 265 prípadov Covidu-19, otestovali takmer 2-tisíc osôb

28.09.2020 10:19

Nepribudlo žiadne nové úmrtie pacienta s Covidom-19, z ochorenia sa vyliečilo ďalších 35 ľudí.

NAKA / Polícia /

NAKA v rámci protidrogovej akcie zadržala na východe Slovenska deväť osôb

28.09.2020 10:01

Aktuálne vykonávajú policajti domové prehliadky a potrebné úkony so zadržanými.

Veľké Leváre / Vlak /

Pri Veľkých Levároch sa vykoľajil nákladný vlak, nikto sa nezranil

28.09.2020 09:10

Železničná doprava je v oboch smeroch odstavená.

Azerbajdžan / Náhorný Karabach /

Počas bojov v Náhornom Karabachu zahynulo už 32 arménskych separatistov

28.09.2020 09:04

Bilancia strát na azerbajdžanskej strane nebola bezprostredne známa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 9793x
Priemerná čítanosť článkov: 3264x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy